ابزار های حرفه ای
ابزار های کاربردی
مطالب آموزشی

سوالات متداول درباره استفاده از ابزار ها

در این بخش پاسخ تعدادی از سوالات رایج کاربران در مورد چگونگی درج ابزار ها در وبلاگ و سایت و نحوه استفاده از آنها و مشکلات احتمالی ارائه شده است. چنانچه پاسخ سوال خود را در بین این موارد پیدا نکردید از طریق پشتیبانی سایت در صفحه تماس با ما ، سوال خود را مطرح نموده تا پاسخگو باشیم.

ابزار ها را در کجا باید استفاده کرد ؟
ابزار های ارائه شده در سایت یک ابزار قابلیت درج در همه سیستم های وبلاگ دهی و سایت ها را دارا می باشند. بعد از دریافت کد هر ابزار ، چنانچه آشنایی با کدنویسی صفحات وب دارید ، کد مربوطه را در محل مورد نیاز در قالب سایت یا وبلاگ درج کنید و چنانچه آشنایی با کدنویسی صفحات وب ندارید آنرا در محل مخصوص درج کدهای جانبی قرار دهید. برای وبلاگ ها ، بهترین مکان درج کد ابزار ها ، بخش کدهای اختصاصی کاربر می باشد.
سایت من از SSL استفاده میکند و دامنه آن با https شروع می شود، چطور از ابزار ها استفاده کنم؟
کافی است در کد دریافتی از سایت بجای عبارت http://1abzar.ir ، عبارت ​​https://tools.1abzar.com را جایگزین کنید​
ابزار ها در پرشین بلاگ نمایش داده نمی شوند!
سیستم پرشین بلاگ به دلیل ایجاد محدودیت های امنیتی ، امکان نمایش ابزار های ما را نمی دهد و سایت یک ابزار هم تا اطلاع ثانوی از وبلاگ های پرشین بلاگ پشتیبانی نمی کند.
برخی از ابزار ها بعد از درج در صفحه نمایش داده نمی شوند!
ممکن است بخاطر اینکه ابزار ها در محل مناسبی در کد قالب قرار نگرفته باشند و یا کد قالب شما ایراد داشته باشد، این مشکل بوجود بیاید.گاهی نیز درج چندین ابزار همزمان در صفحه ، باعث اختلال در نمایش صفحه شده و ممکن است شما را با این مشکل روبرو کند. برای بررسی این امر ، ابتدا از یک کد قالب معتبر (که از سایت معتبر ارائه شده باشد) استفاده کنید و سپس ابزار را در محل مناسب در کد قالب قرار دهید.
در سیستم بلاگفا محل درج ابزار ها کجاست ؟
با توجه به اینکه در تغیرات جدید بلاگفا امکان درج ابزار بطور مستقیم در کد قالب نیست، باید کد های مربوط به ابزار ها را در بخش تنظیمات وبلاگ ، در قسمت کدهای اختصاصی کاربر قرار دهید. در غیر اینصورت ممکن است ابزار ها به درستی نمایش داده نشوند.
آیا امکان تغییر و ویرایش در ابزار ها وجود دارد ؟
سایت یک ابزار برای راحتی کاربران تا آنجا که میسر بوده است ، امکان ویرایش ابزار ها را فراهم کرده است و چنانچه نیاز به تغییر بیشتر در نحوه نمایش ابزار ها دارید ، در بخش اختصاصی سازی ابزار ها درخواست خود را ارسال کنید تا طبق نظر شما ابزار مورد نظر کدنویسی و ارائه شود.
پس از درج کد ابزار، قالب وبلاگ از نظر ظاهری دچار مشکل می شود، چاره چیست ؟
این مشکل ممکن است به دلیل عدم درج مناسب ابزار در کد قالب بوجود بیاید.برای رفع این مشکل از پشتیبان قالب سایت یا وبلاگ خود کمک بگیرید. گاهی نیز درج چندین ابزار همزمان در صفحه ، باعث اختلال در نمایش صفحه شده و ممکن است شما را با این مشکل روبرو کند .
منظور از اختصاصی سازی ابزار ها چیست ؟
افرادی که می خواهند ابزارهای ارائه شده توسط یک ابزار ، با ظاهری متفاوت تر و با چیدمانی خاص داشته باشند ، درخواست خود را در صفحه اختصاصی سازی ابزار ارسال کرده تا هر ابزار با توجه به نیاز و سلیقه کاربران کدنویسی و ارائه شود.
چطور از تصاویر دلخواه در ابزار ها استفاده کنم ؟
برخی از ابزار های ارائه شده ، قابلیت استفاده از تصاویر دلخواه شما را دارا می باشند. بدین منظور ابتدا باید تصاویر دلخواه را اگر در رایانه خودتان قرار دارند، با استفاده از سایت های آپلود فایل ، در اینترنت بریزید و سپس آدرس اینترنتی آنها را در محل مربوطه در بخش ابزار ها درج کنید.
آیا می توان همزمان از چندین ابزار استفاده کرد ؟
بطور معمول استفاده همزمان از چندین ابزار و یا چندین کد جاوا اسکریپت مشکلی در نمایش و ظاهر صفحه بوجود نمی آورد، اما گاهی بعد از درج برخی کدها و ابزار ها ، کدها یا ابزار های قبلی از کار افتاده یا با مشکل مواجه می شوند.ضمنا توجه داشته باشید همیشه در سایت یا وبلاگ خود با توجه به نیاز و سلیقه شخصی ، از بکار گیری ابزار های اضافی خودداری کنید چون باعث کاهش سرعت نمایش صفحه می شوند.
چرا برخی کدها و ابزار ها در بعضی مرورگر ها کار نمی کنند ؟
کلیه ابزار های ارائه شده در سایت یک ابزار برای تمام مرورگر های رایج ، قابل استفاده و بدون مشکل هستند. برخی سایت های ارائه دهنده ابزار ، کدهای نامعتبری به کابران ارائه می دهند که ممکن است در برخی مرورگر ها نمایش داده نشود یا با اشکال مواجه شود.